Základní kroky pro zdraví - 1) Strava

Published on 29.02.2016

Delší dobu uvažujeme , jak předat co nejvíce užitečných informací našim klientům, aby tyto informace byly prakticky využitelné v péči o zdravé tělo i duši.
Zvažujeme vytvoření podobných webových stránek jako má Jon Barron, ale takové stránky budou dobře vzdělávat již mírně pokročilé klienty. Takové stránky budou obsahovat mnoho zajímavých článků o výživě, sportování, psychice, škodlivinách atd, ale pokud bude někdo chtít z těchto stránek zjistit jaké kroky má dělat pro zachování svého dobrého zdraví po dlouhá léta, bude to velmi obtížné.
Proto jsem se rozhodl napsat stručný návod , který bude sloužit lidem , kteří se rozhodnou starat se o své tělo i duši a budou nás vnímat jako dobré a seriózní průvodce.


1/ strava :správě složený jídelníček je důležitý základ pevného zdraví a my preferujeme jídelníček založený především na rostlinné stravě , co nejvíce v organic podobě .
Měla by být zastoupená strava syrová (s využitím smoothies a džusů) , rostlinná strava tepelně zpracovaná, velké zastoupení zdravých extra virgin olejů (olivový, lněný, konopný).
Zároveň jsme přesvědčení, že příjem živočišné stravy v malém množství (kvalitní maso, vejce , zakysané mléčné výrobky, kozí a ovčí mléčné výrobky) není v ničem škodlivý.
Osobně preferuji poměr stravy: raw : vegan : živočišná: 45:45:10
Není jednoduché správně sestavit jídelníček z pohledu správného zastoupení hlavních živin (cukrů, tuků a bílkovin), proto spolupracujeme s velmi kvalitními výživovými poradkyněmi Zuzkou Švédovou a Anetou Hajdovou , které umí nastavit jídelníček právě z pohledu těchto tzv. makronutritientů.
Vzhledem k tomu, že mikronutritienty (vitamíny, minerály a stopové prvky) jsou nedostatečně zastoupeny v současné době téměř ve všech potravinách , jsme přesvědčeni, že tyto mikronutritienty je nutno doplňovat kvalitními potravinovými doplňky stravy.