Detoxikační čaj Liver Flush Tea 

Published on 13.07.2016

Výbornou podporou pro náš organismus jsou čaje. Výborně s nimi podpoříte svůj denní pitný režim a dodáte tělu potřebnou vitalitu. Jaterní čaj Liver Flush Tea je výraznou pomocí pro zbavení toxinů pro naše játra. Příznivě působí také na škodlivý cholesterol. Jeho vysokým plusovým efektem je působení při snižování detoxikační nevolnosti. Co si pod tím pojmem představit?

Úskalí detoxikačního režimu

Při jakékoliv detoxikační kůře a zbavování toxinů, naše tělo může reagovat z počátku únavou a někdy i nevolností. A to je pochopitelné, tělo musí na vyplavení vynaložit velké úsilí a škodlivé látky dovedou pozlobit. Tento čaj je dokáže zmírnit.  Obsah léčivých bylinek, díky kterým zbavujeme naše játra nadbytečného tuku, má na svědomí třeba kořen pampelišky. Ten je hořký a hořčiny jak známo působí na náš organismus velmi pozitivně, zejména na činnosti trávicího ústrojí a souvisejících vnitřních orgánů.

Účinné látky

Kořen lopuchu nám zde slouží jako hlavní čistič krve a tlačí toxiny ven z těla. Toto přírodní diuretikum vám může pomoci při všech očistných kůrách. Kořen lopuchu je pravděpodobně pokládaný za jeden z nejslavnějších detoxikačních prostředků v bylinné arzenálu. Jeho diuretický účinek pomáhá pročistit ledviny a filtrovat i čistit krev. Dovede taky velmi dobře spolu s ostatními bylinami vyplavovat toxiny. Čaj působí přirozeně močopudně a podporuje činnost ledvin. Zvyšuje schopnost jater odstraňovat toxiny.

Skořice pomocí látek zvaných katechiny napomáhá velmi dobře zmírnit nevolnost. Esenciální olej rostliny stimuluje pohyb v trávicího traktu. Příjemná vůně přidané skořice dokáže stimulovat produkci slin, které taky napomáhají při trávení. Účinkuje i proti nadýmání a zmírňuje bolesti břicha.

Kardamom a jeho semínka pomáhají nejen při kašli, respiračních chorobách a bolesti v krku. Kardamom se také často používá k léčbě různých zažívacích problémů, se kterými se spojuje nadměrná žízeň, nevolnost, zvracení, poruchy trávení a nadýmání. Má také v čaji nádhernou vůni a chuť. Jako další jsou zde obsaženy pomocníci v podobě Fenyklu, Přesličky, Petržele, Jalovce, Hřebíčku, Černý pepř či Zázvorový kořen a semena Pískavice.

Obsažený kořen Lékořice stimuluje tvorbu trávicích tekutin a žluči, uklidňuje vředy, pomáhá snižovat střevní záněty a podporuje zdravou funkci ledvin, jater a močového měchýře. Má uklidňující a léčivé účinky a přináší přirozenou očistu tlustého střeva. Konkrétně kořen Lékořice zlepšuje kvalitu i množství ochranných látek, které lemují střevní trakt a zlepšuje prokrvení střevní sliznice. Působí proti příznakům syndromu chronické únavy a dokáže zmírnit stres.

Více na Liver Flush Tea