Vypadat mladě nestačí, ale cítit se mladým je k nezaplacení

Published on 04.05.2017

Fakta o L-carnosin na působení proti stárnutí – anti aging

L-carnosin je přirozeně se vyskytující kombinace 2 aminokyselin / alaninu a histidinu/ , který byl objeven v Rusku na počátku 20.století. Většina výzkumů byla v minulosti provedena v Rusku , ale díky změně politického klimatu ve světě bylo mnoho výzkumů provedeno také v Austrálii a v USA v posledních 20 létech.

Nejvíce neuvěřitelné byly výsledky série pokusů prováděných v Austrálii , které prokázaly, že L-carnosin omlazuje buňky , které se blíží stáří . Buňky kultivované v carnosinu žily déle a zachovaly si mladistvý vzhled a růstové vzory. Co je pravděpodobně nejvíce vzrušující , výsledkem těchto studií bylo zjištěno , že carnosin může skutečně zvrátit příznaky stárnutí buněk.


Když byly buňky vloženy do kultivačního média s carnosinem , během několik dnů získaly mladistvé vlastnosti , ale pokud se vrátily do prostředí bez carnosinu , tyto vlastnosti rychle ztratily…bohužel. Nicméně mladistvý buněčný fenotyp vždy po opětovném přidání buněk do média s carnosinem  se projevil vždy po několika dnech a pokud byly buˇnky ponechány v prostředí s carnosinem , pak tyto mladistvé vlastnosti zůstaly zachovány po celou dobu života buněk , které žily přibližně o 300% déle než buňky, které nebyly v prostředí s carnosinem.

Pokud to nestačí, podívejte se na tyto další výhody L-karnosinu ... 

Prodloužené délky života buněk :

Pokud byly staré buňky, které procházely dělením číslo 55 , přeneseny do média s carnosinem  tyto buňky dožily až 70 dělení , pro srovnání , stejné buňky, které byly mimo prostředí s carnosinem dožily dělení 60-62 a to je obrovský rozdíl v reálném životě. To znamená zvýšení počtu dělení pro každou buňku o 25%.


Ale pokud jde o žijící buňky, pak pokud žije v prostředí s carnosinem po celou délku svého života, tedy od 1.dělení až po poslední , pak prodloužení délky života buněk je neuvěřitelné , buňky kultivované v médiu s carnosinem v průměru dožívaly 413 dnů , kontrolní skupina buněk mimo medium s carnosinem dožívala  126-139 dnů.


Jak se však tyto výzkumy promítají do reálného života?  Mohou prodloužit život ?

Ruské výzkumy na myších prokázaly, že myši , které dlouhodobě byly mimo jiné krmeny i L carnosinem , měli 2 x vyšší šanci, že se dožijí svého možného maximálního dožití než myši bez L carnosinu v potravě.

Carnosin také výrazně zlepšil vzhled myší, které neměly ani v pokročilém věku vzhledové známky stáří. Ve skutečnosti myši s carnosinem vypadaly výrazně mladší než kontrolní skupina. 44% myší ve stáří mělo lesklou a hebkou srst proti pouze 5%  myší, které carnosin neměly v potravě..

Vypadat mladě nestačí .  Cítit se mladým….to je to, co každý chce. 


Dalším velkým rozdílem bylo chování myší. Pouze 9% myší bez carnosinu se chovala ve stáří mladistvě , oproti tomu 58% myší s carnosinem v potravě bylo velmi vitálních i ve stáří. To je zlepšení o 600%...ano , to je zvýšení šancí na to, jak se budeme i my cítit , když budeme staří. Myslím si, že člověk se má cítit po celý život výborně, má být plný energie, pak každého život baví , k tomu může carnosin, ale nejen on, výrazně přispět.

Silný antioxidant 

Jednoduše řečeno, karnosin je jedním z nejsilnějších antioxidantů známých. Je to skvělý heavy-metal mrchožrout. Je to mocný auto-regulátor. Především u diabetiků může výrazně redukovat množství glykovaných proteinů, které jsou považovány za jednu z příčin komplikací u diabetiků.


Auto-Regulator 

L-karnosin má také  pozoruhodnou schopnost přiškrtit tělesné procesy, které jsou ve stavu přebytku a rozjet ty, které jsou nedostatečně vyjádřeny. Například, karnosin ředí krev lidí, jejichž krev má tendenci se srážet nadbytečně  a zvyšuje naopak krevní srážlivost tam , kde má krev tendenci se srážet málo.-


Dalším příkladem je, že karnosin potlačuje nadměrné imunitní reakce u těch, kteří mají "hyper" imunitní systém, vzhledem k tomu, stimuluje imunitní odpověď u pacientů s oslabeným imunitním systémem - například věku. A karnosin dokonce se zdá, že má schopnost normalizovat funkce mozkových vln. 

Novější studie karnosinu ...prokázaly :

  • Může snížit hladinu tryiglyceridů a potlačit nestabilní pláty v tepnách / SNÍŽIT RIZIKO INFARKTU A MOZKOVÉ MRTVICE/
  • Inhibuje tvorbu plaku arteriální
  • Snižuje poškození genetického materiálu
  • Pomáhá při léčbě nádorů
  • Neuroprotektivní účinky
  • U sportovců zlepšení výkonů a zároveň ochrana svalových i srdečních buněk

Co to znamená pro nás.  Účinek carnosinu závisí na jeho množství v těle a my v současné době víme, že jeho hladiny postupně klesají s věkem, proto doplňování L carnosinu patří k nejúčinnějším krokům, které můžeme pro své zdraví a dlouhý život udělat.

 

COMMENTS

No customer comments for the moment.

Add a comment