Camu Camu -Vitamin C 100% Organic Bio 250 gr

Nutristamina

Nový produkt

840 Kč s DPH

Camu camu (Myrciaria dubiaovoce s největším obsahem vitaminu C na světě. Prášek je 100% čistou formou camu camu pocházejícího z původní panenské části amazonského deštného pralesa. Nejkomplexnější přírodní vitamin C na světě.

Více informací

Pochází z amazonské oblasti Jižní Ameriky, Camu Camu je keř,který roste divoce podél záplavových území. Plodem jsou načervenalé fialové bobule
s nejvyšším obsahem vitamínu C na světě. Camu Camu bobule obsahuje několik dalších antioxidantů a esenciální antioxidanty. Tradičně se používá v přírodních dietách k ochucení sladkostí, Camu Camu Berry se také používá do nápojů a ke konzervaci, ale vzhledem ke svému vysokému obsahu živin je stále více používáno jako doplněk stravy. Ručně sbírané plody pro nejlepší kvalitu, Raw Camu Camu organické plody jsou čištěny v přírodní vodě, vysušeny a rozemlety na jemný prášek, Camu Camu prášek je certifikovaný jako Organic pod kódem GB-ORG-05.

Doporučená dávka - 5gr denně (1 čajová lžička) = 400mg vitaminu C

https://www.organicfacts.net/wp-content/uploads/2013/06/Camucamu.jpg

Zdraví Výhody Camu Camu

Vitamin C Obsah: Neexistuje žádný způsob, jak mluvit o Camu Camu, aniž by první zmínky o obrovské množství vitaminu C nalezené v této pozoruhodné malé peckovice. Camu Camu má jednu z nejvyšších koncentrací vitaminu C jakéhokoli zdroje potravy, a protože vitamin C není životně důležité jen pro lidské zdraví, ale také nemožné přirozeně vytvořit v našem těle, které mají bohatý zdroj, jako Camu Camu je obrovská výhoda. Také syntetický vitamin C, který byl nedávno injekčně do potravin, které mají zvýšit jejich účinnost není zdaleka tak přínosná, jak přirozeně se vyskytující kyselina askorbová vitamin C stimuluje tvorbu bílých krvinek, což významně posiluje imunitní systém, a je také klíčovým prvkem produkci kolagenu, který pomáhá opravy a rozvoj buněk, tkání a orgánů. Jen pro srovnání, Camu Camu má 200 krát více vitamínu C než banán.

Kognitivní schopnosti: Různé antioxidační účinky Camu Camu, z nichž některé jsou odvozeny z obrovského množství vitamínu C, také přispěje k odstranění plaku nahromadění v poznávacích cest, často způsobené volnými radikály a oxidační stres. Camu Camu byla spojena s prevenci určité kognitivní poruchy, jako je Alzheimerova choroba a demence . To může také zvýšit kognitivní schopnosti v mladšími lidmi, rostoucí zaměření, paměť a soustředění dovednosti.

Protizánětlivá účinnost: Vitamin C je přírodní anti-zánětlivé látky, ale jiné živiny a aminokyseliny nalezené v Camu Camu, jako jsou antokyanů, katechiny a flavonolů, jsou rovněž účinnými protizánětlivými činidly . Pro lidi, kteří trpí vše od artritidou a dnou k hemoroidy a bolesti hlavy, Camu Camu může nabídnout úlevu od bolesti a zklidňuje zánět.

Prevence rakoviny: Každý hledá magické lék na rakovinu, a když to dosud nebylo objeveno, antioxidační látky , které naleznete v takové hojnosti v Camu Camu, jsou často považovány za nejlepší přírodní prostředek k zabránění vývoje nebo šíření určitých typů rakoviny. Camu Camu má desítky antioxidačních látek ve svém maličkém obalu, takže zatížení na tyto rakovinné bujení peckovice kdykoli je to možné!

Změny nálad: Některé výzkumy ukázaly, že Camu Camu může mít relaxační účinek na organismus, působí téměř jako sedativum, který může jistě pomůže vyrovnat výkyvy nálady a zklidňuje mentální úzkost. Ačkoli přesná dráha není zcela jasné, že vysoká hladina hořčíku a dalších vitamínů, které snižují zánět a mají uklidňující účinek na tělo, je pravděpodobné, že příčinou v pozadí tohoto důležitého zdravotní přínos, zejména pro lidi, kteří trpí depresí nebo v menopauze změny nálad.

Antivirové a antibakteriální vlastnosti: Tyto přírodní antiseptikum vlastnosti z Camu Camu je ideální pro odrážení bakteriálních a virových infekcí, včetně E. coli a různých pohlavně přenosných chorob, jako je například herpes. To dělá Camu Camu silný doplněk stravy pro každého, protože naše imunitní systémy jsou neustále pod útokem těchto zahraničních agentů.

Plodnost: Camu Camu bylo prokázáno, že se zabránilo neplodnosti specifickou ochranu zdraví pohlavních orgánů a zajištění řádného fungování těchto systémů.

Svalový tonus: Různorodá směsice živin, vitamínů, minerálů, aminokyselin, a organické sloučeniny nacházející se v Camu Camu z něj dělá jeden z nejkomplexnějších zdravé potraviny venku, ale tato kombinace také usnadňuje růst a ochranu svalů. Pokud hledáte zvýšit váš metabolismus a zvýšit svalový tonus, stravování Camu Camu může být ideálním doplňkem cvičení.

Vision Zdraví: Karotenoidy jsou primárně chválen pro svou schopnost chránit zdraví očí jako antioxidant, i když to má další důležitou roli v lidském těle. Tím, že odstraní oxidační stres v oku, karotenoidy Camu Camu může zabránit vzniku makulární degenerace a rozvoj šedého zákalu, což vám umožní jasně vidět i do svého stáří!

Trávení: Dietní obsah vlákniny Camu Camu není pozoruhodný jen obsahem vitamínu C, ale může pomoci zvýšit celkový zdravotní stav optimalizací trávicích procesů a dokonce chránit srdce před nebezpečím nevyvážené hladiny cholesterolu v krvi , Vláknina také reguluje aktivitu receptorů inzulínu v těle, a tím pomáhají dokonce i v prevenci diabetu.

Závěrečné varování: Camu Camu není znám jako alergizující potravina, a může být užíván ve spojení s jinými léčivy a doplňky. Pokud trpíte dnou nebo jiných kyselých podmínek souvisejících s močové, Camu Camu může zhoršit symptomy, tak to určitě konzultujte s lékařem před přidáním do svého jídelníčku.

20 jiné produkty ve stejné kategorii

Blog