Nakupte nad 2.000,- a dopravu máte ZDARMA. Pro ostatní země EU doprava ZDARMA nad 163 €.

MSM - minerál krásy, 250g

Organická forma síry nazývaná těž minerál krásy - důležitá při vzniku kolagenu, elastinu, keratinu a chrupavek 

Můžeme doručit do:
22.07.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 340
340 Kč
Kategorie: Pro ženy
Hmotnost: 0.25 kg
Aquastamina
Aquastamina
Jsme jediní výrobci v Evropě. Vodíková voda s negativním nábojem až -630 mV.
doktor
MUDr. Radan Gocal
Veškeré produkty jsou vybírány a schvalovány rodinným lékařem.
Univerzity
Univerzity
Úzce spolupracujeme s univerzitami, kde probíhá výzkum, vývoj i testování.

MSM (methylsulfonylmethan) je organická forma síry, běžně se vyskytující v přírodě. MSM vzniká v oceánu, kde mikroskopický plankton uvolňuje síru do mořské vody, odkud uniká do atmosféry. V plynném stavu reaguje s ozónem a ultrafialovým zářením a vytváří tak dimethylsulfát (DMSO) a DMSO2 známé jako MSM. MSM poté s deštěm dopadá na zem.

MSM umějí v přírodě rozštěpit některé bakterie. Naštěstí také některé z mikroorganizmů žijících v trávicím traktu člověka umějí z organicky vázané síry vytvořit cennou aminokyselinu methionin (případně příbuzný cystein) a další anorganické sloučeniny síry. Podobnou reakci umějí i rostliny, proto methionin přirozeně nacházíme v malé míře i v nich.

Naopak člověk si sám tyto aminokyseliny neumí vyrobit, proto je odkázaný na jejich příjem prostřednictvím potravy. V přirozené stravě je methionin obsažen vedle živočišných zdrojů hlavně v kapustě, květáku, brokolici, salátu, chaluhách, v cibuli a ve velké míře také v česneku (to poznáme i podle typické vůně syrového česneku) a v dalších. Tepelnou úpravou se ale methionin ničí a člověk tak přichází o zdroje této cenné aminokyseliny.  Naštěstí můžeme doplněním methioninu z MSM prášku vyrovnat jeho případný nedostatek.

 

Pro koho je MSM vhodné?

  • Pro ty, kteří řeší kvalitu vlasů a nehtů.
  • Pro ty, kteří řeší vzhled pokožky a chtějí ho příznivě ovlivnit. 
  • Pro ty, kteří řeší stav kloubů a celého pohybového aparátu.


Doporučené dávkování: ½ čajové lžičky (0,5–1 g) na 45 kg váhy 2x denně. Uvedené množství přidejte do čisté vody nebo čerstvé pomerančové šťávy a vypijte. 
Upozornění: Pokud užíváte jakékoliv léky, je třeba dodržet rozestup 2 hodin mezi užívání farmak a MSM.

MSM lze užívat také lokálně, protože se skrze pokožku velmi dobře vstřebává do těla. Smíchejte prášek s vodou a vetřete do pokožky. Můžete využít také k dalšímu využití- například jako ingredience pro pleťovou masku (tip- v kombinaci se spirulinou a jílem vytvoří kaši, vzniká tím skvělá pleťová maska)


Složení: 100% MSM (methylsulfonylmethan) prášek
Není zdrojem sacharidů, tuků, bílkovin ani vlákniny.

 

 

Distributor: Vitalvibe s.r.o. 

Minimální trvanlivost: uvedeno na obalu

Hmotnost: 250g

 

Jedná se chemicky jednoznačnou látku, nikoliv o směs organických látek. Proto účinek MSM je vždy totožný, ačkoliv může pocházet z různých zdrojů. V takovém případě je třeba dbát nikoliv na původ látky, ale na její čistotu. Pouze 100% čisté MSM totiž může tělu přinášet pozitivní účinky.

Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhradou pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám. Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Ukládejte mimo dosah dětí. Obal po použití vždy dobře uzavřete.

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu